Ga naar de hoofdinhoud

We zijn zo’n 5 jaar verder en hebben tal van vragen de afgelopen jaren gehad of er ooit weer een zogenaamde Stand-Alone Leeftijdscanner door ons zou worden ontwikkelt en op de markt gebracht.

Sinds begin 2025 zijn wij aan het bekijken of een complete Stand-Alone geproduceerd kan worden en zijn tal van voorbeelden door ons al ontwikkelt. Echter de huidige Nederlandse rijbewijzen met NFC en nieuwste ICAO documenten waaronder de nieuwe Paspoorten en ID Kaarten vergen nogal wat van een dergelijk systeem waaronder de RFID Engines.

Het uitlezen van MRZ en RFID/NFC in een enkele beweging

Wij zien nu verschillende initiatieven op de markt komen van Swipe ID-Readers met een RTC en gekleurde LED’s waarbij men twee acties dient uit te voeren.

Enerzijds het lezen van de MRZ om eventueel daaruit de geboortedatum te lezen en anderzijds om toegang te krijgen tot de RFID / NFC chip van rijbewijzen.

Deze dubbele leesactie is in de praktijk gedoemd om te mislukken. Mede door onbekendheid, timing en kennis van de gebruiker.

Zowel MRZ als eventueel RFID / NFC dienen zonder extra bewegingen ineens uitgelezen te worden voor een snel en adequaat resultaat.

Oftewel men stopt het ID-Bewijs in de leeftijdscanner en ziet daarna direct het resultaat!

Meer informatie

Binnenkort komen wij met een update over hoe wij verder gaan met het Stand-Alone Leeftijdscanner verhaal.

Dit zal sluiten in 20 seconden