Wijziging van het Alcoholbesluit i.v.m. het leeftijdsverificatiesysteem, een fysiek kenmerk en enkele andere wijzigingen
U vind de internetconsultatie die loopt vanaf 18 september 2026 tot 31 oktober 2026 hier…

AMvB wijziging Alcoholwet 2021 Het zat er al aan te komen.
Na vertraging door kabinet wisselingen blijken de voorgestelde wetswijzigingen, waaronder Algemene Maatregelingen van Bestuur, in de Alcoholwet nu in een stroomversnelling te komen.
Een belangrijke wijziging is de leeftijdscontrole bij de online verkoop van alcohol houdende dranken. Tal van onderzoeken wezen uit dat naast controle door de verkopers dit niet door de bezorgende partijen adequaat werd nageleefd.
Minderjarigen konden simpel zogenaamde leeftijdsverificatie systemen omzeilen en bezorgende partijen controleerden bij aflevering niet op de leeftijd.
Het kabinet wenst dit al een tijd aan te passen, waarbij niet alleen de verkopende partij verantwoordelijk is bij overtreding maar ook de bezorgde partij welke dit tot nu toe niet is.
In aanloop naar de veranderingen in de Alcoholwet is nu dan ook de internetconsulatie geopend.
Iedereen waaronder verkopende en bezorgpartijen, leveranciers van leeftijdsverificatiesystemen etc. kan hier zijn of haar input en ideeën geven.
Oplossingen voor het bezorgkanaal
Als ScanID hebben wij tal van oplossingen voor het bezorgkanaal om zowel het fysieke kenmerk als de leeftijdscontrole te koppelen en te verwerken. Bijvoorbeeld met de nieuwe MDA-250 mobiele systemen.
Neem gerust contact met ons op voor meer informatie,









